C0402C270J5GAC KEMET 27pF 50V SMD KERÁMIA KONDENZÁTOR
minimum 900 DARAB.
Manufacturer: KEMET
RoHS: RoHS Compliant Details
Series: C-C
Capacitance: 27 pF
Voltage Rating DC: 50 VDC
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: 5 %
Case Code - in: 0402
Case Code - mm: 1005
Height: -
Maximum Operating Temperature: + 125 C
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Termination: -
Product: General Type MLCCs
Packaging: Reel
Brand: KEMET
Class: Class 1
Length: 1 mm
Package/Case: 0402 (1005 metric)
Factory Pack Quantity: 10000
Termination Style: SMD/SMT
Voltage Rating AC: -
Width: 0. 5 mm